Miałem aparat, Zorkę 5…i zrobiłem kilka zdjęć...

 

Jan Himilsbach w filmie„Rejs” Marka Piwowskiego

Fotografuję, odkąd sięgam pamięcią. Pierwszy aparat, popularną Zorkę, dostałem ponad 35 lat temu. W czasie, kiedy moi koledzy z podstawówki siedząc na trzepaku wymieniali się resorakami, ja z aparatem w ręku próbowałem „ustrzelić” wiewiórki, ptaszki i kwiatki w pobliskim parku. Fotografia towarzyszyła mi praktycznie na wszystkich etapach mojego życia, była i pozostaje wielką pasją i hobby.


W roku 2018 postanowiłem  bardziej profesjonalnie zająć się zatrzymywaniem w kadrze ulotnych chwil. I tak powstało studio Different Point of View Fotografia. Od tego momentu na codzień już mogę zajmować się tym co sprawia, że codziennie wieczorem z niecierpliwością czekam na kolejny dzień by móc realizować swoje foto-pomysły, ale też uczyć się i rozwijać by te pomysły dawały coraz lepsze efekty.

 

Specjalizuję się w "ludzkiej" fotografii :) Co to oznacza? Generalnie każdy rodzaj fotografii, w której na pierwszym (czasem też na drugim) planie jest człowiek. Jego emocje, uczucia, nastroje.  
Z takim samym zapałem i uwagą podchodzę do tradycyjnego portretu studyjnego i plenerowego, sesji rodzinnych, lifestylowych, dziecięcych, narzeczeńskich, fotografii biznesowej, reportażu z wydarzeń firmowych, targów itp. Gdybym jednak miał wskazać moją ulubioną część fotografii portretowej, byłby to bez wątpienia i ponad wszystko, PORTRET DZIECI.  Dlaczego? W przeciwieństwie do dorosłych, dzieci nie ukrywają emocji, są do bólu naturalne i szczere w okazywaniu uczuć.
I właśnie o pokazanie tych emocji i naturalności oraz zatrzymywanie w kadrze ulotnych chwil, z których składa się nasze życie, w moim fotografowaniu chodzi przede wszystkim.

Copyright Different Point of View Adam Tumidajewicz Fotografia 2019