Miałem aparat, Zorkę 5…i zrobiłem kilka zdjęć...

 

Jan Himilsbach w filmie„Rejs” Marka Piwowskiego

Fotografuję, odkąd sięgam pamięcią. Pierwszy aparat, popularną Zorkę, dostałem ponad 35 lat temu. W czasie, kiedy moi koledzy z podstawówki siedząc na trzepaku wymieniali się resorakami, ja z aparatem w ręku próbowałem „ustrzelić” wiewiórki, ptaszki i kwiatki w pobliskim parku. Fotografia zawsze mi towarzyszyła, była wielką pasją i hobby.
Po ponad dwudziestu latach pracy w roli sales managera, postanowiłem zająć się na poważnie tym, co od zawsze  dawało mi ogromną radość i satysfakcję ale do tej pory pozostawało tylko pasją i hobby - fotografią. Tym co sprawia, że codziennie wieczorem z niecierpliwością czekam na kolejny dzień by móc realizować swoje foto-pomysły, ale też uczyć się i rozwijać by te pomysły dawały coraz lepsze efekty.

 

Specjalizuję się w portrecie, chociaż tak naprawdę  każdy rodzaj fotografii pokazującej na pierwszym planie człowieka leży w kręgu moich zainteresowań. 
Z takim samym zapałem i uwagą podchodzę do tradycyjnego portretu studyjnego, plenerowego, sesji rodzinnych, narzeczeńskich, fotografii biznesowej, reportażu z wydarzeń firmowych, targów itp. Gdybym jednak miał wskazać mój ulubiony rodzaj fotografii, byłby to bez wątpienia i ponad wszystko, PORTRET DZIECI.  Dlaczego? Ponieważ w przeciwieństwie do dorosłych, dzieci nie ukrywają emocji. 
I właśnie o pokazanie tych emocji i o zatrzymywanie w kadrze ulotnych chwil, z których składa się nasze życie, w moim fotografowaniu chodzi przede wszystkim.

Copyright Different Point of View Adam Tumidajewicz Fotografia 2019